سفارش تبلیغ
صبا ویژن

89/11/9
10:57 عصر

من که نفهمیدم!

بدست روح اله ریاضی در دسته

«مشروعیت، مقبولیت و مدیریت صحیح و کار آمد پایه و بقا هر حکومتی است.

آیت‌الله نوری‌همدانی با بیان این که حکومت علاوه بر مقبولیت و مشروعیت به مدیریت صحیح نیاز دارد، اظهارکرد: در زمان غیبت امام معصوم‌(ع)، فقیه عادل، شجاع، مدیر و مدبری مانند حضرت آیت الله خامنه‌ای باید در رأس حکومت باشد تا بتواند آن را بر اساس اسلام و ارزش‌های اسلامی مدیریت کند.»

من که نفهمیدم ایشان چه فرموده اند.شما را نمی دانم.


89/11/8
12:50 عصر

شباهت !

بدست روح اله ریاضی در دسته

تیتر زده :«قطع موبایل ، اینترنت و پیامک در...»

جای سه نقطه اش می شود کلمات زیادی گذاشت.

قاهره، تونس ،اردن ، پاکستان و... ، تهران ، مشهد، اصفهان.

ایا شباهت ما با این کشورها فقط در رفتارهاست و یا در اندیشه ها و سیاست گذاری ها نیز.


89/11/6
2:30 عصر

میان ماه من ...!

بدست روح اله ریاضی در دسته

«اکنون هم بسیاری افراد می‌گویند ما در کنار رهبری هستیم، ما با رهبری هستیم اما این حرف‌ها معنایی ندارد بلکه فقط باید از رهبری پیروی کرد»(شیخ حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات.اینجا)

«اگر تقلید به سرسپردگی تفسیر شود و به صورت «جاهل را با عالم بحثی نیست» و «ما دیگر نمی‌فهمیم» و «شاید تکلیف شرعی چنین و چنان اقتضاء کرده باشد» و امثال اینها ادا شود، «تقلید ممنوع» است»(شهید مطهری، بحثی درباره مرجعیت و روحانیت، ص 50 تا 55)


89/11/4
11:29 عصر

انحراف از اصل عاشورا

بدست روح اله ریاضی در دسته

یکی از بزرگترین انحرافاتی که امروز به آن دچار شدیم ، تغییر مفاهیم عاشورا به مواردی سطحی است.یعنی یک جورهایی ما داریم در خلاف جهت حرکت امام حسین(ع) حرکت می کنیم و تازه اسمش را هم گذاشته ایم عشق ناب و خالص و چه و چه.

حرکتی که اولین جنبه اش تفکر بود و پیشوایش صدا می زد که «الا ترون...؟» امروز تبدیل شده به فضیلت ندیدن و اسمش را هم گذاشته اند بصیرت.حرکتی که پویا و رو به جلو بود و سکون را نفی می کرد تبدیل شده به پیروانی که گریه می کنند چرا محرم و صفر تمام شده و یا ادعا دارند که دو ماه عزاداری کرده اند.

البته من منکر عزاداری نیستم ولی واقعا کجای مکتب گفته که پیروان عزیز! دو ماه برای پیشوایتان گریه کنید و بعد هم ده ماه منتظر محرم و صفر باشید تا دوباره برای او گریه کنید.کجا پا منبری شدن فضیلت بود؟

امروزه در هیات ها به جای آگاهی بخشی ، یک نوع حالت تخدیر و رخوت نسوخ کرده و اصل و هدف شده سینه و گریه و زنجیر و چه و چه.خوب نتیجه این تعطیلی تفکر و بیان اظهاراتی چون «همینکه هیات اومدی و مجلس گناه نرفتی دست ات را گرفتند» راه اندیشه و پویایی جامعه را گرفته و فقط نتیجه اش یکی دو هفته کاهش جرم و جنایت شده که علت آن این است که  مردم سرگرم هستند و شکم هایشان با غذای هیئت پر می شود.ولی بعدش دوباره بر می گردند سر خانه اول.

واقعا راز چرخش 180 درجه ای کوفیان در کمی عشق و تبعیت پذیری شان از اهل بیت بود؟ یا عدم تفکر و تجزیه و تحلیل شان ؟ و اینکه با سطحی نگری به دین نگاه می کردند و با تطمیع و تحمیق و تهدید قالب تهی می کردند.

 


89/11/2
11:25 صبح

انصاف علمی!

بدست روح اله ریاضی در دسته

حتما فراموش نکرده اید برخوردهایی که با برخی هنرمندان در یک سال و نیم اخیر و به خاطر مواضع سیاسی شان صورت گرفت.شاید برجسته ترینشان هم در مورد استاد شجریان بود که معاون رییس دولت و تعدادی نماینده اظهارات سخیفی در مورد او بیان کردند.

این نوشته را که دیدم یاد آن برخوردها افتادم.اصل مطلب را می توانید اینجا بخوانید.

«خبری را شریف رضی در قسمت حکمتهای نهج البلاغه آورده که سبب صدور و فضای آن را نگفته، (در منابع دیگر آمده) که یک شبی از شبهای ماه مبارک رمضان، بعد از افطار، امیر مومنان با تعدادی از اصحابشان (از اصحاب ادیب و شاعرشان) نشسته بودند و شب شعر داشتند. یکی یکی شعر می  خواندند و بر حضرت عرضه می کردند و از حضرت می خواستند که آن را نقد کند و حضرت نقد شعر می کرد. گویا ابو الاسود الدولی که جزو اصحاب بسیار گرانقدر امیر مومنان است، این سوال را پرسیده : به نظر شما، اشعر شعرا کیست؟ شاعرترین شاعر در میان شاعران از قدیمترین ایامی که ما می شناسیم تا به امروز، چه کسی است؟

حضرت یک جواب علمی دادند که شاعران همه در یک میدان اسب نتاختند، نمی  شود این طور حرف زد. از نظر علمی دقیق نیست، برای مقایسه باید این طور بگوییم که در غزل چه کسی برتر است؟ در قصیده...حتی این را خرد تر کنیم، بگوییم در قصیده در حوزه ی حماسه چه کسی بالاتر است؟ ... گفتند نه! شما در مجموع بگویید از ابتدا که ما می شناسیم تا به امروز چه کسی شاعرترین شاعران است. استادتر کیست؟ حضرت فرمود اگر این جوری بخواهیم قضاوت کنیم، بهترین شاعر، بالاترین شاعر، گرانقدرترین شاعر، از نظر شاعری و قدرت و سبک، ملک المضلین، پادشاه گمراهان است. منظورشان اِمرؤالقیس است. او شاعر جاهلی است که قصیده ی معروفی دارد به نام قَفا نَبکی و مشهور است که بر دیوار خانه ی کعبه آویخته شده بود، جزو معلقات بوده (اگر داستان معلقات درست باشد) به هر حال شاعر بی نظیری است. خودش چه جور آدمی  ست؟ یک فاسد به تمام معنا. انسانی است که در شعرهایش گناهانش را، خلافکاریهایش را می گوید. گاهی آدم بیتی از آنها را بخواند، داغ می شود. عرق بر پیشانی آدم می  نشیند از این صحنه هایی که بیان می کند. آدم فاسد و گمراهی است، پادشاه گمراهان. ولی شعرش عالیست.»


89/11/1
10:15 صبح

وزارت کار، این همه بیکار!

بدست روح اله ریاضی در دسته

چند روز پیش برای کاری تحقیقی رفته بودم وزارت کار.بعد از صحبت با مشاور مربوطه به طبقه مورد نظر رفتم. درب اتاق ها بسته و مسئولین اشاره شده نبودند و همکاران دیگر هم از حضور یا عدم حضور آنها اطلاعی نداشتند.

به ناچار به اتاقی که درش باز بود و به نظر به موضوع سوال من کمی مربوط بود رفتم و بعد از کلی هندوانه گذاشتن زیر بغل همدیگر ، یکی شان که نان منزل را هم خریده و در نایلون گذاشته بود ،گفت که الان ساعت 14:15 است و ساعت کاری ما 14 تمام می شود و شما یک روز از صبح بیایید.پرسیدم صبحتان چند است؟ که جوابم شد ساعت 10 به بعد.

این هم از نتایج دور کاری و کاهش ساعت به ساعت کار اداری توسط دولت.

حالا اینجا وزارت کار! است ، بقیه جاها را خودتان حدس بزنید.


<      1   2   3