سفارش تبلیغ
مجله هاست ایران
مجله هاست ایران

88/4/19
2:41 عصر

رییس جمهور ساقط است اگر...

بدست روح اله ریاضی در دسته

رییس جمهور اگر یک سیلی بیجا به یک نفر بزند،ساقط است؛تمام شد ریاست جمهوری اش دیگر؛باید برود سراغ کارش.آن سیلی را هم عوضش را بیاید بزند توی صورتش!ما یک همچو چیزی می خواهیم.(امام خمینی در جمع ایرانیان مقیم خارج 22/8/57)

 

یک نمونه اش را عرض می کنم با استناد به معارف دین.بقیه اش را خودتان می توانید پیدا کنید.بردن آبرو بالاتر است یا سیلی زدن به یک نفر؟

قضاوت با خودتان

و اما چند روایت در مورد بردن آبرو که از اینترنت پیدا کرده و در اسرع وقت سندشان را خواهیم یافت:

 

خیر المال ما وفی العرض

بهترین مال آن است که با آن آبرو حفظ شود.

 

عن ابی عبدالله علیه‌السلام قال: قال رسول‌الله صلی‌الله علیه‌ واله، قال الله تبارک و تعالی، مَن اَهان لی ولیا فقد ارصد لمحاربتی

امام صادق علیه‌السلام فرمود که رسول خدا فرمودند: خداوند تبارک و تعالی فرموده است: هر کس دوستی از دوستان مرا خوار کند، در کمین جنگ با من نشسته است

 
عن ابی عبدالله علیه‌السلام قال من قال فی مومن ما رَاَتْهُ عیناه و سمعته اُذناه فهو من الذین قال الله عز و جل "ان الذین یحبون ان تشیع الفاحشة فی الذین آمنوا، لهم عذاب الیم"

امام صادق علیه‌السلام فرمودند: هر کس درباره مومن آنچه را دیدگانش دیده و گوش‌هایش شنیده بگوید از کسانی است که خداوند عزوجل درباره‌اشان فرموده است: همانا برای کسانی که دوست دارند زشتی در میان مومنان آشکار شود، عذابی دردناک است.» (سوره نور، 19)

 

عن مفضل بن عمر قال قال لی ابوعبدالله علیه‌السلام من روی علی مومن روایة یرید بها شینه و هدم مروءته لیسقط من اعین الناس اخرجه الله من ولایته الی ولایة الشیطان فلا یقبله الشیطان

مفضل عمر روایت کرده است که حضرت صادق علیه‌السلام به من فرمودند: هر کس به زبان مومنی سخن بگوید و از آن رسوایی او و از بین بردن مروّت و جوانمردی‌اش را بخواهد تا از چشم مردمان بیفتد، خداوند او را از ولایت خودش به ولایت شیطان می‌اندازد ولی شیطان هم او را نمی‌پذیرد.

 

 

.

ایها الناس ان دِماءَکم و اعراضَکم علیکم حرامٌ الی آن تلقوا ربَکم 

پیامبر صلی الله علیه و اله وسلم فرمودند: ای مردم! خون و مال و آبروی شما حرمت دارد تا قیام قیامت.

 

 

در حدیثی از پیامبر اکرم( صلی الله علیه و آله )‌ می خوانیم که می فرمایند: ربا هفتاد و سه قسم است ... و بدتر از همه رباها تجاوز به آبروی مسلمان است

پیامبر (ص) نیست: عرض المؤمن کدمه  آبروی مؤمن، همچون خون اوست

 

 همه چیز مسلمان، از مال، آبرو و خونش بر مسلمان دیگر حرام است.
پیامبر گرامی اسلام -نهج الفصاحه
 هرگاه مومن برادر دینی خود را متهم نماید، ایمان او آب می شود و از بین می رود همان طوری که نمک در آب حل می شود و از بین می رود.
پیامبر گرامی اسلام- کشف الریبه
 کسی که مرد مسلمان یا زن مسلمانی را غیبت کند، خداوند متعال چهل روز نماز و روزه او را قبول نمی کند، مگر آنکه غیبت شونده او را عفو کند.

پیامبر گرامی اسلام- جامع الاخبار
  ربا هفتاد و سه قسم است و آسانتر از همه چنان است که کسی با مادر خود زنا کند و بدتر ازهمه رباها تجاوز به آبروی مسلمان است. 
یکی تان «خس» را در چشم برادرش ببیند و تنه درخت» را در چشم خویش نبیند.

پیامبر گرامی اسلام -نهج الفصاحه
 کسی که چیز ناروایی بشنود و آنرا منتشر کند مثل این است که خودش آن کار زشت را انجام داده است.

پیامبر گرامی اسلام -نهج الفصاحه
 کار برادر مومنت را به نیکوترین وجهش حمل نما، مگر آنکه خلافش را یقین کنی. پس تا زمانی که می توانی کار او را حمل به خیر کنی، حق نداری حتی نسبت به یک کلمه که از برادر مومنت شنیدی سوء ظن ببری.

پیامبر گرامی اسلام- کشف الریبه

 نزدیکترین وضعی که بنده به کفر دارد این است که با مردی برادر دینی باشد و لغزش ها و خطاهای او را شماره کند.

امام باقر (علیه السلام)- کافی
 هر که به عیب جویی، کسی را به صفتی که در او نیست یاد کند خداوند او را در آتش جهنم محبوس دارد تا گفته خویش را مجری دارد
پیامبر گرامی اسلام- نهج الفصاحه