سفارش تبلیغ
صبا ویژن

89/12/16
5:9 عصر

تندروی!

بدست روح اله ریاضی در دسته

»تندروی» بد دردی است.آدم تندرو دائما در حال حرکت است .برای همین نه می تواند علت حرکت امروزش را بیان کند؛  چون علتی ندارد، و نه در مورد حرکت گذشته اش تامل؛ چرا که فرصت این کار را ندارد.

برای همین اصلا تعجب نکنید که تندروها یک روز بریزند توی خیابان شعار «اعدام باید گردد!» سر دهند و چندی بعد بریزند تو خیابان و با بزن و بکوب ترانه «عزیز دلمی» را برای همان اعدامی بخوانند.اگر هم بکشی شان به گوشه ای و ازشان بپرسی که مگر تو همان دیروزی نیستی؟ یا همه را منکر می شوند و یا خواهند گفت دلیل دارد؛ دلیلی که هیچ گاه بیان نخواهد شد و در حد توجیهات دم دستی باقی خواهد ماند.

یه آقایی از مسئولان پیشین که چند صباحی است به خارج رفته ، دو تا گزاره بیان کرده که نظر شخصی خودش بوده.

تندروهای کیهانی که تا دیروز تا 5 تا صفت و کنایه نامطلوب نصیب او نمی کردند ازش سخن به میان نمی آوردند، گزاره هایش را بدون آن صفات بیان کردند و لابد یادشان رفته که این آدم در نظر آنها جاسوس و مزدبگیر اسراییل و دارای مشکل اخلاقی و ... بوده.

تندروهای ب ا ل ا ت ر ی ن ی هم به تکاپو افتادند که تو اصلا چه کاره ای و برخی همان صفت های مختص کیهان را به طرف حواله کردند.

در صورتی که روش غیر تندروانه برخورد با این گزاره ها ، چیزی جز منطق و استدلال نیست.می شود از طرف دلایل این گزاره هایش را خواست و بعد با او به مباحثه و مناظره پرداخت و گزاره هایش را رد یا اثبات کرد.

تا رسانه و پیش قراولی حرکت ها به دست این تندروها باشد، اصلا نمی شود ذره ای به سخنان شان اعتماد کرد و چه بسا مخالفان ظلم و سانسور و ... امروز ، اگر فردا قدرت به دست بگیرند شعارهای امروزشان را فراموش کرده و خودشان ظالم و سانسورچی شوند.