سفارش تبلیغ
صبا ویژن

90/3/3
11:51 عصر

وقتی ورق بر می گردد...!

بدست روح اله ریاضی در دسته

سید رضی در بخش کلمات قصار نهج البلاغه، این جمله را از امیرالمؤمنین (ع) نقل کرده که حضرت فرمود: «وقتی دنیا به کسی رو می کند، خوبی های دیگران را هم برایش به عاریت می آورد و هنگامی که رو برمی گرداند خوبی های خودش را هم از او سلب می‌کند»:
« اذا اقبلت الدنیا علی احد اعارته محاسن غیره و اذا ادبرت عنه سلبته محاسن نفسه»

ابن میثم بحرانی، درباره ی کلام مولی (ع)، تفسیر لطیفی ارائه کرده و می گوید: وقتی دنیا به کسی اقبال می کند، کارهای زشت او زیبا جلوه داده می شود مثلاً اسراف او «سخاوت» نام می‌گیرد، بی‌باکی‌اش «شجاعت» تلقی می گردد و پر رویی اش «صراحت»!! و در زمان ادبار، پارسائی و تقوای شخص را «ریاکاری» و شجاعت او را «بی باکی» می شمارند! پس چه بسا در دوره ی اقبال و ادبار، رفتارهای شخص، تغییر نمی کند، ولی با اقبال، همه چیز خوب، طبیعی، عادی و بلکه عالی است و هر جمله باید در معتبر ترین دانشگاه های دنیا، متن آموزشی قرار گیرد و اندیشمندان جهان درباره ی آن به تفکر بپردازند ولی با ادبار، همه چیز فاسد و غیر عادی است. دیگر آوردن نام خدا و پیامبر و امام زمان، نه تنها علامت تدیّن نیست، بلکه نشانه ی نفاق است!

کامل اش را اینجا بخوانید.


90/3/2
11:0 صبح

در خط،یا بر خط ولایت!

بدست روح اله ریاضی در دسته

از وقتی یادم می آید،این حضرات مهمترین ملاکشان برای رای دادن را «در خط ولایت بودن» می دانستند.آنقدر هم این معیار برایشان مهم بودن که به دیگر حسن ها و عیب های طرف کاری نداشتند و در حقیقت آنرا شرط لازم و کافی برای انتخاب شدن در نظر می گرفتند.

سال 76 مالک اشتر علی شان(همان تعبیری که آن موقع به کار می بردند) آقای ناطق بود که بعدها توسط مالک بعدی(احمدی نژاد) به فساد مالی متهم شد و بعد از انتخابات هم به خاطر عدم همراهی با رهبری «خواص بی بصیرت» نام گرفت.

این روزها هم که این ور و ان ور از عدم ولایت پذیری مجموعه دولت می گویند و وقتی می خواهند تخفیف بدهند آن را به وسوسه های آقای میم مربوط می دانند.

یعنی شرط لازم و کافی این حضرات که به خاطر آن دروغ و تهمت و بیسوادی و کارنابلدی و هزار تا عیت دیگر طرف را هم اگر داشت ،بی اثر می کرد،دست آخر محقق نشد.

حالا یا این شرط شان نشدنیه و الکی با شعار و جوگیری می خواهند عملیاتی اش کنند؟

یا تعریفشان از در خط ولایت بودن غلط است؟

یا این مساله آنقدر که اصرار دارند مهم نیست؟

و یا به هر دلیل دیگری ،فقط لطفا و خواهشا و please و به هر زبانی که سرشان می شود دوباره انتخابات بعدی این «در خط ولایت بودن» را علم نکنند.اگر عاقل نیستند حداقل بنا بر ادعایی که دارند سعی کنند مومن باشند و بنا بر روایت امام صادق(ع) از یه سوراخ چندبار گزیده نشوند.


<      1   2