• وبلاگ : سي و يك شب
 • يادداشت : برنامه هاي فوق مفصل شب قدر
 • نظرات : 1 خصوصي ، 4 عمومي
 • درب کنسرو بازکن برقی

  نام:
  ايميل:
  سايت:
     
  متن پيام :
  حداکثر 2000 حرف
  كد امنيتي:
    
    
   
  + شهرام 
  واقعا ياد روزهاي خلوت مسجد جامع به خير که تعداد اندک بود و هر وقت ميرفتي جا بود و حداکثر در حياط مسجد بر روي فرش ها مي نشستي که آن روزها زمستان بود و سرد! من هم از تجربه اين سال هاي مسجد جامع چندان رضايت ندارم و کم کم دارم به فکر مي افتم که برنامه ديگري پيدا کنم. هر چند دلم نمياد که حاج مجتبي رو بعد از 17 سال از دست بدهم، اما مي دانم که دعاها و ذکرها و بقيه چيزهايش برايم تکراري شده و الان دقيقا همه نکات برنامه را به خوبي مي دانم.
  برادر من هميشه مطالبت رو مي خونم. نق دقيقا يعني همين که شما زدي.يعني يک چيزي هست که من خوشم نيومده نه مي دونم عيبش کجاست نه راه حلي سراغ دارم نه مي تونم توصيه اي داشته باشم.هيچي.
  همه ي مراسمات مذهبي شلوغ تر شده.مگه فقط شب فدره؟
  حالا اينکه شما يکي سري آسيب هاش رو مي گي که شامل همه نمي شه بماند.(مثل تفريح کردن)
  اينکه نشد صدا و سيما تبليغ نکنه.صدا و سيما به اصرار مردم و ديدن خيل جمعيت اين برنامه ها رو پوشش مي ده.اتفاقا خيلي از مراسمات نسبت به دو سه سال پيش خلوت تر شده تو اهواز.چون مردم از ترس گرما پاي تلويزيون احيا مي گيرن.
  تهران امروز کجاش حال به هم زن و شلوغ نشده که حالا شب قدرش از اين قائده مستثنا بمونه؟
  پاسخ

  گزاره هايي که در اين کامنت گذاشتيد خيلي جاي بحث داره.خلاصه حرف من افراط در زمينه برگزاري شب قدره.برايش هم دلايل بسياري دارم که اگر فرصت بود روزي مدون شده اش را خواهم گفت.با تشکر از نظر شما
  اميد وارم در همه کارهايتان (مثل اين وبلاگ) موفق باشيد
  داداش چقد نق مي زني! حالا يعني ملت نيان احيا ، تبليغ نشه ، که شما خوش خوشانک بري احيا و سحري تو توپ بخوري؟!
  خب برو يک جاي خلوت.جا خفن تر از مسجد جامع نبود؟
  بعضي پست هاتون دقيقا مصداق سياه نمايي يه.عوض اينکه افزايش ميل مردم به دعا و نيايش رو مثبت تلقي کني روي يک نکته اي دست مي گذاري که ناگزيره و مقصري نمي توني براش پيدا کني.

  پاسخ

  بعد مدتي پيغام گذاشتيد و آن هم سخن مرا وارونه گرفتيد.من اتفاقا اين را افزايش ميل مردم به دعا و نيايش نمي دانم.اين را يک جور تفريح و ارضاي دروني و جوگيري مي بينم.يه افراطي که اونورش يه تفريط حتما رخ خواهد داد.حرف ام اينه که تبليغ اين همه برنامه براي شب قدر غلطه.يعني خيلي ها کشش ندارند.همه که قرار نيست ايت الله بهجت باشند.يک برنامه مختصر و مفيد ،خيلي معنوي تر هم خواهد بود.خستگي کمتر و اخلاق بهتر