• وبلاگ : سي و يك شب
 • يادداشت : مطهري عليه مطهري!
 • نظرات : 2 خصوصي ، 6 عمومي
 • mp3 player شوکر

  نام:
  ايميل:
  سايت:
     
  متن پيام :
  حداکثر 2000 حرف
  كد امنيتي:
    
    
   
  + علي 
  1) به هر حال ادعا با واقعيت بايد تناسبي داشته باشند. شما همان بالاترين تکذيبيه هر هر روزه فارس را لطف کنيد، ارائه کنيد و مرا به ماخذي که خودتان از جستجوي آن خودداري مي کنيد، حواله ندهيد
  2) خبر کذب از هر کسي باشد، منفور است و من هم به نوبه خودم آن را محکوم مي کنم؛ اما عزيز دلم منشا خبري که شما فرموده ايد (و بنابر تکذيبيه آقاي مهاجري بايد آن را غلط فرض کرد) فارس نبوده است.
  اما شما اين دروغ را (بر فرض پذيرش کامل سخنان جناب مهاجري) به فارس نسبت مي دهيد و به يک موجود حقيقي تهمت مي زنيد.
  اين نگاه تند شما است که موجب بسياري از قضاوت هايتان شده است.

  خدا همه ما را ببخشايد.
  پاسخ

  اول اينكه تعداد تكذيبيه با تعداد خبر دروغ لزوما برابر نيستند.اما خبرهاي دروغي كه فارسي ها و دوستانشان آن هم معمولا از قول منبع آگاه و از جلسات خصوصي بيان مي كنند بيشتر كه معني خبر بدهد معني فضولي مي دهد تازه اگر راست باشد و الا در صورت دروغ بودن كه تكليفش مشخص است.
  من قصد حواله دادن ندارم ولي الان حال و حوصله گشتن اينترنتي اين كار را ندارم .شما اگر طالب هستي بگرد كه پيدا مي شود.
  دوم اينكه من گفتم بافته اند نگفتم فارس بافته و لزومي هم ندارد اينقدر صريح بگم.چون خيلي هايشان را مي شناسم و مي دانم روابطشان را.براي همين تاكيد خاصي روي فارس و رجا و كيهان و ايرناو بيست و سي ندارم چون در خيلي موارد قابل تفكيك نيستند.همين طور مثلا اعتماد و بهار و ...
  سوم اينكه من نگاه تندي ندارم اتفاقا نگاهم كاملا اسلامي است.نبايد در زندگي خصوصي مردم كنكاش كرد.شما فرض كن ماجراي آقاي مهاجري راست هم باشه.اول اينكه خبرگزاري هستند يا بنگاه فضولي.كجاي دين ما چنين كنكاشي آمده.كي گفته برو ببين در گوش هم و در مجالس خصوصي شان چه مي گويند و بيا علني اش كن.اين به نظر شما تنده!
  بعدش هم وقتي طرف داره تكذيب مي كنه من ترجيح مي دهم حرف او را در نظر بگيرم چون حتي اگر راست باشد دوست نداشته علني بشه.آيا چنين حقي ندارد؟
  سوم اينكه از بين كل مطلب من شما فقط اين يك تيكه اش را گرفتي.من خودم با اين دوستان معاشرت دارم.همين حرف ها را زده ايم و نظرشان ملهم از نظر آقاي مصباحه.مي شود كسي چنين ديدي داشته باشد ولي دروغ نگويد؟
  قبول دارم كه امكانش هست اما شما هر وقت به اندازه من اين دوستان را شناختي و در جلساتشان رفتي و ... آن وقت مي شود با هم بهتر صحبت كنيم.
  من يك مثال زدم از خبرگزاري فارس و در ذهنم هم بود كه حتي امثال احمد توكلي بارها از سوراخ اين دوستان گزيده شدند.
  در مورد شما هم هيچ قضاوتي ندارم چون نمي شناسمت
  ولي سعي ام اين است كه قضاوت بدون پشتوانه نكنم.شما را هم به همين توصيه مي كنم
  + نجوا 
  راستي يادِ رجايي دوران و شهيد رجايي هم افتادم ها... جالبه!
  + نجوا 
  بعد من که عنوان رو خونده بودم، دنبالِ اين بودم که از پسرانِ مطهري بيشتر گفته شه.
  جالب بود آن بند آخر که به مطهري زمان و تضاد راهشان با شهيد مطهري اشاره کرديد...

  + علي 
  گفته ايد که "خبرگزاري فارس روزي بيش از ده تا خبر تکذيب شده داشت که نشان مي داد اين اخبار دروغين سهوي و تصادفي نيستند."
  از آنجايي که قاعدتا طبق منظور شما، در مدت نه چندان کوتاه انتخابات، هر روز 10 تا 10 تا خبرهاي فارس تکذيب مي شده است، لطف کنيد و فقط يکي از اين روزها را به همراه ده خبر تکذيبي آن، آدرس بدهيد.
  قاعدتا در بين رسانه هاي مخالف فارس که هر اشتباه جزئي آن را هم بزرگ منتشر مي کنند، يافتن يکي از اين روزهاي ادعايي شما با 10 خبر دروغ، کار سختي نيست.
  منتظرم ببينم که دروغگويي به عادت شما تبديل شده است يا فارس؟! و کدام يک سهوي و تصادفي نيست؟!
  منتظرم
  + يادآوري "مومن ممکن است دروغ بگويد، لاوالله لاوالله"
  پاسخ

  عدد ده را از قصد انتخاب كردم.چون معمولا اين عددهاي رند در فرهنگ ما ايراني ها بيشتر نشان دهنده كثرت هستند تا آنكه خود عدد مراد باشد.مثلا فردي كه زياد در جايي معطل شده مي گويد يك ساعته ايستادم و در اكثر اوقات منظورش اين نيست كه دقيقا يك ساعت ايستاده است.
  اگر به آرشيو آن روزها سري بزنيد حتما به تكذيبيه هاي بي شمار خواهد رسيد.
  همين آخرين خبر دروغي كه بافته اند دعواي آقاي مسيح مهاجري با موسوي است كه ايشان ادعا كرده دو ماهه مهندس را نديده.
  من چون معتقد به نظر امام و شهيد مطهري هستم و هر گونه دروغ گفتن را ناپسند مي دانم اگر شما با وجود همه اين توضيحات باز هم برداشتتان از گفته من دروغ هست از خداوند بابت اين معصيت پوزش مي طلبم
  سلام. اينجا شما را به شرکت در يک بازي دعوت کرده‌ام. لطف مي‌کنيد اگر بنويسيد. :)
  سلام. اگر تعمدا واژه ي دوغاب را انتخاب نکرده باشي، شايد منظورت دوشاب بوده باشد: http://www.loghatnaameh.com/dehkhodaworddetail-037c9fe9852a41349d647e96b3f763cd-fa.html
  پاسخ

  ممنون از حسن نظرشما
  همان دوغاب به منظور من نزديك تر است