• وبلاگ : سي و يك شب
 • يادداشت : مومن فحاش!
 • نظرات : 1 خصوصي ، 7 عمومي
 • mp3 player شوکر

  نام:
  ايميل:
  سايت:
     
  متن پيام :
  حداکثر 2000 حرف
  كد امنيتي:
    
    
   

  ممنون از توضيحات دقيق دوست عزيز جناب آقاي علي حبيبي

  يك بار ديگر به دقت فيلم را نگاه كردم، به نظر من هم شامل حد تعزير اهانت است و هم حد قذف. يعني برخي توهين‌ها متوجه خود اوست و برخي ديگر متوجه پدر و مادر او.

  در خصوص حد قذف هم حق با جناب حبيبي است كه 80 ضربه است

  + علي حبيبي 
  حد قذف 80 ضربه
  تعزير اهانت 74 ضربه
  + علي حبيبي 
  جناب دردمند!
  آن ماده از باب تعزير است و براي ايذاء مخاطب است و نه حد! يعني به مخاطب نسبت زنا نداده، بلکه به بستگانش داده است. به همين دليل تعزير مي شود.
  حد قذف را ماده 140 بيان کرده است:
  ماده 140 - حد قذف براي قذف كننده مرد يازن هشتاد تازيانه است.

  ________
  با تشکر از عدم دقت نويسنده وبلاگ!
  (چرا اينقدر جوگيري پسر خوب!؟)

  ماده 144 قانون مجازات اسلامي

  هرگاه کسي به قصد نسبت دادن زنا به شخصي مثلاً چنين گويد (زن قحبه) يا خواهر قحبه يا مادر قحبه، نسبت به کسي که زنا را به او نسبت داده است محکوم به حد قذف مي‌شود و نسبت به مخاطب که به واسطه‌ي اين دشنام اذيت شده است تا 74 ضربه شلاق تعزير مي‌شود.

  پاسخ

  با تشکر از دقت نظر شما
  + علي حبيبي 
  جناب دردمند!!!
  80 ضربه! نه 74 تا
  به نظرم اصلا نياز نيست به اين بپردازيم موقع گناه ايمان در او نبوده است. اصلا طرف مومن. مسئله اين است که اين عبارات مانع قاطعيت دستگاه قضا و مايه دلگرمي فرد خطاکار است.
  همين که طرف به اسم ايمان و به نفع صاحب قدرت گناه کرده و حق مردم را ضايع کرده است کافي است که آن صاحب قدرت مدال ايمان و اخلاص و انقلابي بودن را به سينه اش نزند. تا هم خودش از او برائت بجويد و هم ايمان را عملا از اين کارها مبري کند.
  جاي چنين مدالهايي شايد بعد از اعمال مجازات است که مثلا اين تازيانه که خوردي مزه عدالت بود اما ما ايمان تو را انکار نمي کنيم.

  بگذريم که حضرات در واجب الطاعه بودن مطلق هم تراز حيدرند اما به پياده کردن عدالت علي ع که مي رسند طرفدارانشان مي گويند فلان کار مختص اميرالمومنين بود.

  اين اصطلاحات مومن و مخلص و انقلابي يعني اينکه از پيروان ماست و حالا يک خطايي هم کرده و رنجش خاطرش براي ما گران است

  من چون دو بار فيلمش را ديده‌ام عرض مي‌کنم آن چه آقاي سعيد بيات از فرماندهان بسيج شهر ري به فائزه هاشمي نسبت داده است حد قذف دارد يعني اين آقا را بايد بخوابانند و 74 ضربه شلاق بزنند

  آهن تفتيده‌ي مولا کجاست؟